Marka pro3D 

Rynek materiałów do druku 3D rośnie z dnia na dzień. W związku z tym, przybywa firm produkujących filamenty, jednak jakość oferowanych produktów nie zawsze spełnia oczekiwania użytkowników. Widząc ten problem a jednocześnie mając odpowiednią wiedzę i przygotowanie, podjęliśmy decyzję o produkcji filamentu pro3D, który zapewni najwyższą jakość wydruków.

Co wyróżnia filament pro3D na tle innych materiałów?

Tolerancja średnicy

Sterownik drukarki 3D zakłada, że średnica filamentu jest stała. Jeśli podczas drukowania średnica filamentu ulegnie zmianie, to jakość drukowanego modelu pogarsza się. W związku z tym dąży się do tego, aby tolerancja średnicy wynikająca z procesu produkcji filamentu była jak najmniejsza. Opisywany parametr dla filamentów pro-ABS wynosi +/-0,03 mm. To jeden z najlepszych wyników na rynku.

Krągłość (Owalność)

Idealnie okrągły filament gwarantuje najlepszą jakość wydruków 3D. Owalny przekrój powoduje spadek jakości wydruku i zacinanie extrudera a w rezultacie nieudane projekty i stracony czas. Wielu producentów filamentu nie podaje tego parametru uznając to za niepotrzebne. W rzeczywistości jest on tak samo istotny jak tolerancja średnicy.
Maksymalna odchyłka krągłości dla filamentów pro-ABS wynosi 0,01 mm. To doskonały rezultat na tle innych filamentów.

Dwa rozmiary szpulek

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu do naszej oferty filament nawinięty na dwa rodzaje szpulek: 750 g i 1000 g. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać taką szpulkę jaka pasuje do jego potrzeb i typu drukarki.

Żywe kolory

Jednym z czynników wpływających na końcowy efekt wydruków są kolory. Filamenty pro3D cechuje żywa paleta barw, która cieszy oko. Gdy pojawi się zapotrzebowanie na kolejny kolor to wprowadzimy taki produkt do sprzedaży.


Stosunek jakość / cena

Jakość filamentów pro3D to najwyższa półka. Korzystna cena powoduje, że filament pro3D jest atrakcyjną alternatywą zarówno do polskich jak i zachodnich produktów.